România a doua înfrângere în UEFA Nations League

Naționala României a pierdut și cel de-al doilea meci jucat în Liga Națiunilor.

După înfrângerea de sâmbătă cu Muntenegru, „Tricolorii” au plecat înfrânți astă seară din Bosnia și Herțegovina, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Prevljak, în minutul 69, după o respingere defectuoasă a lui Niță la un șut centrare a lui Duljevic.

Edi Iordănescu rămâne fără victorie pe banca României, fără curaj, fără viziune, fără să riște nimic.
De menționat, meciul din Bosnia a început cu o întârziere de 20 de minute din cauza condițiilor meteorologice.

Pușcaș a trecut pe lângă deschiderea scorului în prima repriză, când a avut cea mai mare ocazie a României.

Pe final, după deschiderea scorului, Edi Iordănescu a efectuat 5 schimbări. Ivan, Tănase, Alibec, Hanca și Tănase în locul lui Rus, Manea, Razvan Marin, Pușcas și Maxim, dar nu a influențat cu nimic scorul final.